Forum "Sztolnie" Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Gdzie są jeszcze sztolnie do odkrycia? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
M&M
Gość

PostWysłany: Sob 1:12, 07 Mar 2015 Powrót do góry

Panowie pozwolicie że podaruję sobie dywagacje na temat kamyczków w betonie .Dużo bardziej zainteresowało mnie to co napisał Mr Stary :

Cytat:
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że pod koniec wojny przysypywano różne miejsca urobkiem i prowadzono kwalifikowane maskowanie tego, co miało pozostać niewidoczne. To było robione na Osówce, Mosznej, Włodarzu , Gontowej i pewnie w innych miejscach.
Stary


No właśnie .Wiem że to jest forum publiczne i nie wszystko nadaje się do publikacji Wink Ale mimo to zapytam : To są pana przemyślenia oparte na obserwacji terenowej czy np wiedza oparta na relacjach itp.? Nadmienię że podzielam pana pogląd w tej sprawie .

Pozdrawiam
stary
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 144 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 21:36, 07 Mar 2015 Powrót do góry

Mój pogląd wynika z sumy wiedzy pochodzący zarówno z długookresowych obserwacji w terenie, z rozmów z ludźmi jak i analizy literaturowej. Myślę, że forumowicze w związku z upowszechnianiem się coraz doskonalszych metod badań geofizycznych powinni się liczyć z odnalezieniem większej substancji wyrobisk Riese.
Stary
Zobacz profil autora
M&M
Gość

PostWysłany: Sob 21:53, 07 Mar 2015 Powrót do góry

Dziękuję za odpowiedz ,chociaż jest bardzo enigmatyczna i wymijająca w jakiś sposób -to zrozumiałem co pan ma na myśli .Tak, ma pan rację .Ale i tak nikt w to nie uwierzy .Wielka szkoda że nie możemy się spotkać ,wymienić poglądy i podyskutować .

Serdecznie Pozdrawiam
M&M
Gość

PostWysłany: Nie 13:47, 08 Mar 2015 Powrót do góry

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie Mr Stary i chciałbym poznać pana zdanie w tej materii .Który z obiektów rokuje według pana największe szanse na odkrycie nieznanych sztolni ?Oczywiście nie pytam o konkretne miejsca a o nazwy ogólne dla obiektów Riese .
stary
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 144 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 15:32, 08 Mar 2015 Powrót do góry

Sytuacja wtedy rozwijała się dynamicznie i koncepcja kwaterowa na pewnym etapie została zaniechana, budowa obiektów naziemnych została porzucona, a z pełną mocą kontynuowano drążenie pomieszczeń podziemnych dla ulokowania tam fabryk zbrojeniowych i laboratoriów broni odwetowych , z których ostatecznie pozostało sprzężenie rakiety na Amerykę z bombą termojądrową. Nazis byli już na etapie wprowadzania tej broni do masowej produkcji i według słów Goebelsa potrzebowali 7-8 miesięcy, aby mogli ten rodzaj broni użyć na wielką skalę. Ale sytuacja wojenna już na to nie pozwoliła. Tym niemniej masowa produkcja tej broni, w tym np wzbogacanie uranu - musiała się odbywać w wielu ośrodkach równocześnie i Riese ( + podziemia kopalniane Wałbrzycha) , -bronione najdłużej bo do 8-05-1845- jest lokalizacją , gdzie te aktywności musiały mieć miejsce. Myślę, że jeżeli będziecie uparci w stosowaniu georadarów 3D i będziecie ze sobą współpracować i wymieniać informacje, to raczej wcześniej niż później znajdziecie dotąd nieznane poziomy i podziemne fabryki i na Osówce, i na Mosznej , Włodarzu, Sierpnicy, Sowinie, Ludwikowicach w Wałbrzychu i w wielu innych miejscach.
Stary
Zobacz profil autora
M&M
Gość

PostWysłany: Nie 18:15, 08 Mar 2015 Powrót do góry

Nie ukrywam lekkiego rozczarowanie niestety . co do tego co pan napisał to proszę wpisać w wyszukiwarkę np "superbomba dla fuhrera"
stary
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 144 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 19:11, 08 Mar 2015 Powrót do góry

M&M, nie oczekuj, że ktoś ci to napisze otwartym tekstem na forum publicznym. Chcesz wiedzieć, musisz sam szukać. Są grupy ludzi, którzy prowadzą szczegółowe badania w terenie- to kosztuje czas i pieniądze - ale jeżeli chcesz wiedzieć, dołącz do nich. Z czasem powiedzą Ci więcej. Ich wiedza też rośnie z czasem. Ja ani nie mam monopolu na wiedzę i prawdę ani nie wiem wszystkiego. Dowiedziałem się tylko tyle, ile mogłem. Tyle, że miałem więcej czasu.
Stary
Zobacz profil autora
Gość


PostWysłany: Pon 0:24, 09 Mar 2015 Powrót do góry

Szanowny kolego M&M, największe szanse masz odkopując kolejne chodniki w Jugowicach. Inne kompleksy to Osówka, Gontowa. Szczegółów to raczej nikt ci nie poda, każdy ma swoje pomysły, przemyślenia i wiedzę. Jugowice to możesz kopać bez większej wiedzy. Jak masz jakiś pomysły, lub możesz coś wnieść dołącz do jakiejś grupy. Inna kwestia czego w związku z tym oczekujesz, bo raczej kompleksu atomowego tam nie znajdziesz. Jednak Stary ma trochę racji na terenie Dolnego Śląska istniały zakłady związane z bronią masowego rażenia, może nie koniecznie w obrębie Riese i Sobonia (IG-farben), ale blisko.
Gość


PostWysłany: Pon 0:35, 09 Mar 2015 Powrót do góry

Kolego Gość obawiam się że mnie totalnie nie zrozumiał .Ja nie pytam o szczegóły ,bo i po co ?

Cytat:
największe szanse masz odkopując kolejne chodniki w Jugowicach

Obawiam się że ten etap mam poza sobą .
Cytat:
możesz coś wnieść dołącz do jakiejś grupy


Nigdy nie działałem sam .
Cytat:
Inna kwestia czego w związku z tym oczekujesz


Oczekiwałem jedynie wymiany poglądów opartej na wiedzy ,niczego więcej .Myślałem że MR Stary mnie czymś zaskoczy o czy nie wiem .
Smerfastyczny
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 7 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 11:17, 09 Mar 2015 Powrót do góry

Akurat Mr Stary ma taką wiedzę, że z niejednym mógłby Cię zaskoczyć, ale jak napisał:

stary napisał:
M&M, nie oczekuj, że ktoś ci to napisze otwartym tekstem na forum publicznym. Chcesz wiedzieć, musisz sam szukać. Są grupy ludzi, którzy prowadzą szczegółowe badania w terenie- to kosztuje czas i pieniądze - ale jeżeli chcesz wiedzieć, dołącz do nich. Z czasem powiedzą Ci więcej. Ich wiedza też rośnie z czasem. Ja ani nie mam monopolu na wiedzę i prawdę ani nie wiem wszystkiego. Dowiedziałem się tylko tyle, ile mogłem. Tyle, że miałem więcej czasu.
Stary
Zobacz profil autora
Slaworow
AdministratorDołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 3208 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław - Oder Vorstadt

PostWysłany: Pon 12:33, 09 Mar 2015 Powrót do góry

Cytat:
Są grupy ludzi, którzy prowadzą szczegółowe badania w terenie- to kosztuje czas i pieniądze


Żadna z tych grup nie dysponuje odpowiednim zapleczem, w tym kapitałowym, by dokonać jakichś odkryć.

Wiedzę to można mieć, ale to będzie wiedza przekazywana potomnym przy ognisku albo wręcz chowana do szuflady.

I nie ma się co dziwić - Riese jest skomercjalizowane, nie masz pewności, że jak wyłożysz mnóstwo kasy i dokonasz odkrycia, to później jakiś syn burmistrza nie otworzy tam trasy, a ty dostaniesz dyplom i co najwyżej roczny karnet na wejście. Ludzie nie chcą się dzielić wiedzą, bo nic z tego nie będą mieli. Im większy wyścig szczurów po kasę, a przecież są tacy, co "żyją z Riese", tym trudniej będzie o współpracę.

Dochodzą tu jeszcze sprawy typu że czegośtam nie można zrobić, jakichś badań nie można przeprowadzić, czegośtam odkopać "BO NIE" - tu pewnie wchodzi w grę celowe utrudnianie życia eksploratorom przez pewne służby, by przypadkiem nie odnaleziono tam czegoś, czego się nie powinno odnaleźć z powodów różnych. Np. zwłok własowców. A eksploratorzy niech się zajmą pierdoleniem o Siłowni.


Czasem można albo między wierszami albo wprost wyczytać gdzie można pokusić się o jakieś bardziej inwazyjne badania. Wypływają czasem informacje:

- a to o "stuletnim" lesie, który nie rośnie od 100 lat
- a to o sztolni na Osówce zasypanej hałdą urobku pochodzącą z drążenia znanych sztolni (było nawet info na tym forum)
- o sztolniach w Rzeczce, które zgodnie z jedną z relacji powinny być po drugiej stronie doliny
Zobacz profil autora
stary
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 144 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:43, 09 Mar 2015 Powrót do góry

Mr Sławorow:
Stąd wartość takich forów, jak m.in Twoje, gdzie można te tematy dyskutować , wymieniać info, nawiązywać kontakty. Nie zaprzeczysz pewnie, że suma wiedzy ogólnej na te tematy od ostatnich kilku lat bez wątpienia wzrosła , również dzięki temu, że takie fora istnieją . A warunki ogólne działania należy stopniowo sobie poprawiać i walczyć o to.
Stary
Zobacz profil autora
Nabuchodenozor
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dublin

PostWysłany: Wto 17:10, 10 Mar 2015 Powrót do góry

Tak się zastanawiam o jakim kapitale potrzebnym do prac mówimy. Przykład Gontowej był chyba jedynym wysokobudżetowym przedsięwzięciem, które zaowocowało oczyszczeniem konkretnego fragmentu obiektu. Kosztowało to w cholerę kasy. Efekty? Tu kazdy może sobie wpisać własna ocene.
Ile więcej trzeba, aby wypełnić ów hipotetyczny budżet mający sfinansować owo przełomowe odkrycie równie wciąż hipotetycznych i wciąż nieodkrytych połaci "Riese"? Jakoś wtedy kasa się znalazła na kilka lat prac. Moze i znalazł by się kolejni szaleńcy by finansować podobne prace, gdzie indziej.
Wiara ponoć góry przenosi, ale czy prowadzi do odkryć nieistniejącego? Moze lepiej coś samemu wydrążyć - na pewno będzie taniej.
Zobacz profil autora
M&M
Gość

PostWysłany: Sob 22:04, 14 Mar 2015 Powrót do góry

MR Stary -myślisz że oczekuję odpowiedzi na zadane pytania napiszę jeszcze raz ?NIE .chciałem jedynie sprowokować merytoryczną dyskusję na forum ,dla młodych userów. Twoja postawa -wiem ale nie powiem -bo to kosztuje ,mnie zwyczajnie śmieszy Laughing Człowieku zgrywasz się na "autorytet" we własnym mniemaniu - OK, to jakim cudem nikt z nas nie słyszał o twoich wiekopomnych dokonaniach w GS ? BO ICH NIE MA ! Czy z mojej strony to jest atak na tak zasłużonego eksploratora ?Absolutnie nie ! Ja napisałem jedynie SPRAWDZAM W TEJ PARTYJCE Wink
riko
Gość

PostWysłany: Sob 23:15, 14 Mar 2015 Powrót do góry

. Temat bardzo ciekawy , myślę ,że siłowe ciągnięcie za język nic nowego nie wniesie . Wypuszczanie instrukcji ,gdzie i co jest do odkopania ,być może jest bardzo cenną informacją ,jest tylko jeden problem -robić niema komu . Confused
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)